Дънкан Робинсън води балансирана точкова атака, докато Хийт се задържа на върха Хорнетс 116-114
AP News | 2023-12-12 | 05:01:19

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Дънкан Робинсън отбеляза пет тройки и вкара 24 точки, Кевин Лав даде голям тласък от пейката с най-високите за сезона 19 точки и Маями Хийт преодоля огромната игра на Тери Розиър от Шарлът, за да победи Хорнетс със 116-114 в понеделник вечер.

Джими Бътлър добави 23 точки и осем асистенции, а Калеб Мартин имаше 20 точки и девет борби за Маями, който влезе в мача, след като загуби пет от последните си седем. Джейми Джакес се включи с 18 точки, преди да отпадне късно.

Розие вкара 34 точки с осем тройки за Хорнетс, но ударът му от половината корт при последния сирен удари таблото и отскочи.

Маями водеше през по-голямата част от мача и имаше преднина от 12 точки в четвъртата четвърт, преди Хорнетс бързо да намалят преднината до една с 6:51 зад седмата тройка на Розие в мача.

Всеки път, когато Хорнетс се опитваха да поведат, Хийт имаше отговор – независимо дали беше тройка на Кайл Лоури, връщане на Лав или удар на Робинсън.

Все пак Хорнетс не се отказаха и наклонената 3 на Розиър намали преднината на Маями до 114-111 с 43 секунди до края.

След наказателното хвърляне на Розиер, Мартин направи едно от две от фаул линията 9,8 секунди преди края, давайки шанс на Хорнетс да пратят мача в продължения. Но вместо да позволи на горещо стрелящия Розиър да получи още 3, Хийт го фаулира с 9,1 секунди и той изпълни и двата наказателни удара.

Шарлот фаулира Бътлър в другия край и той направи два наказателни удара с 4,3 секунди до края, оставяйки вратата отворена за Хорнетс да откраднат един. Но Хорнетс, без никакви тайм-аути, трябваше да изкарат топката на корта, а оспорваното вдигане на Розие нямаше много шансове.

Отборите се срещат отново в сряда вечер в Маями.